Nejlepší webhosting
Partneři

Tvorba webových stránek, která vám pomůže proniknout na internetu.

Výklad karet Tarot osobně i online.

Jazyková škola

Svěřte se do rukou profesionálů jazykové školy Miramare.

Hodinový manžel Praha smontuje, donese, zařídí.

wordpressRedakční systém WordPress patří k open source systémům pod licencí GPL, jenž v posledních letech zažívá obrovský boom popularity. A není se skutečně čemu divit. Tvorba webových stránek na redakčním systému WordPress je pro trochu počítačově zdatného jedince nejen jednoduchá, ale navíc zcela zadarmo.

Redakční systém WordPress má řadu výhod, pro které se stal vedle Drupalu a Joomly jedním z nejoblíbenějších free redakčních systému. Oficiální stránky WordPRessu jsou WordPress.org, kde najdete nejen poslední verzi WP (v angličině), ale také řadu pluginů (rozšíření) včetně jejich popisu.

K jeho hlavním přednostem patří především:

  • snadná instalace,
  • možnost vytvářet přátelské struktury stránek vhodné pro vyhledávače
  • možnost snadného rozšíření systému o další funkce
  • jednoduché upravování stránek a snadné vytváření nových příspěvků

Jaký webhosting je pro chod WordPressu vhodný?

WordPress není příliš náročný na chod, nicméně je třeba, abyste kromě vhodné domény vlastnili také vhodný webhosting, který splňuje následující požadavky pro bezproblémový chod WP:

  • PHP (verze 5.2.4 a vyšší)
  • MySQL (verze 5.0.15 a vyšší)

Ověřeným poskytovatelem webhostingového prostoru, jenž s chodem WordPress nemá sebemenší problém, je např. WEDOS. Ceny webhostingu se navíc pohybují v příjemné relaci 365,- Kč a domény již od 150,- Kč.

Naučte se WordPress ovládat

Pokud se chcete naučit WordPress skutečně perfektně ovládat, pak se můžete přihlásit na některé z našich WordPress školení a kurzů, které vám nabízíme.

O lektorovi Lucie Šestáková

Redakčním systémem WordPress se zabývám více jak 3 roky. Specializuji se na kompletní tvorbu webových stránek a to včetně SEO optimalizace a copywritingu. Jako administrátor spravuji několik blogů, jsem autorkou poslední knihy o WordPressu s názvem WordPress - vlastní web bez programování.